1. Dzisiaj, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć wszystkim zbawionym, którzy uczestniczą w chwale nieba a jutro, 2 listopada w liturgii wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują na nasze modlitwy, by wejść do chwały nieba.
  2. Stosując się do wytycznych organów państwowych prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć do 62 osób (1 osoba na 7 m2). W Sali Jana Pawła II, może być do 41 osób. Jednocześnie informuję o udzieleniu przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
  3. By umożliwić wiernym udział w niedzielnym nabożeństwie do odwołania jest odprawiana dodatkowa Masza Święta dla ogółu parafian o godz. 16.00.
  4. W przedsionku kościoła i zakrystii przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne. Wypominki jednorazowe czytamy podczas procesji żałobnej w kościele 1 i 2 listopada o godz. 19.00. Wypominki miesięczne czytane są na dodatkowo odprawianej Mszy Świętej w listopadzie, dzisiaj o godz. 20.00, w tygodniu o godz. 17.00 a w następne niedziele o godz. 8.00. Wypominki roczne czytane są zawsze w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą o godz. 8.00.
  1. Ze względu na obostrzenia sanitarne cmentarze od 31 października do 2 listopada będą zamknięte.
  2. 1 i 2 listopada, procesja żałobna połączona z czytaniem wypominek, odbędzie się w kościele o godz. 19.00.
  3. Odpust za zmarłych, można uzyskać codziennie do końca listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten, wolno ofiarować jedynie za zmarłych. 2 listopada wierni mogą uzyskać (jeden raz) odpust zupełny, który można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące: w tym celu należy nawiedzić kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary zachowując inne zwykłe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia święta, modlitwa wg. intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). W tym roku odpust ten można uzyskać w dowolnym dniu do końca listopada. Osoby niewychodzące z domu mogą uzyskać odpusty za zmarłych również w domu, gdy pomodlą się modlitwą za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny z intencją zyskania odpustu i wypełnieniem, gdy będzie to możliwe pozostałych warunków.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i w piątek po Mszy wieczornej, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W piątek odwiedziny chorych wyłącznie na życzenie samych chorych lub ich opiekunów. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00, nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godz. 8.00.
  5. Dzisiejsze spotkanie Koła Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 8.00 zostało przeniesione na przyszłą niedzielę.
  6. Decyzją Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego do końca miesiąca na zakończenie wszystkich Mszy Świętych, będziemy odmawiać modlitwę o pokój.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Wszystkim parafianom życzymy, dobrego zdrowia, i wielu łask Bożych.