1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będzie przeżywany pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa. Natomiast mottem biblijnym jest zdanie z J 6,57 – „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”.
 2. Zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Po Mszy Świętej Roratniej od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci na śniadanie w sali Jana Pawła II. Wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w przygotowanie śniadań dla dzieci po Roratach, zapraszamy dzisiaj na spotkanie po Mszy świętej o godz. 11.00 w Sali Jana Pawła II.
 3. Poświęcone opłatki wigilijne, można nabywać przez cały Adwent w kruchcie kościoła i w zakrystii. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na remonty prowadzone w kościele.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 18.00 do godz. 21.00. W piątek odwiedziny chorych, spowiedź od godz 17.00 i Adoracja Najświetszego sakramentu po Mszy wieczornej do godz. 21.00. nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.00.
 5. W poniedziałek 6 grudnia o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii  i lektorów Słowa Bożego.
 6. Nasz parafianin diakon Damian Drozd, przyjmie święcenia kapłańskie 7 grudnia 2021 o godz. 18.30, w kościele seminaryjnym, przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie. Zachęcamy wiernych do udziału w tej uroczystości, i do pamięci modlitewnej w intencji naszego parafianina.
 7. W środę 8 grudnia 2021 w Uroczystośc Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Rafała Markowskiego w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta zamykająca Rok św. Józefa, ogłoszony przez papieża Franciszka.
 8. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III niedzielę adwetu 12 grudnia i poprowadzi je, ks. Daniel Szafarz – wizytator nauczania religii w Archidieceji Warszawskiej.
 9. W związku z czasem pandemii i obostrzeniami sanitarnymi, wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy w styczniu, i odwiedzimy tylko te rodziny, które zgłoszą indywidualne zaproszenie. Zaproszenie na wizytę duszpasterską można złożyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. Przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie, które przygotowuje kleryków do kapłaństwa.
 11. W kruchcie kościoła Caritas Parafialna, rozprowadza świece na stół wigilijny.
 12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg błogosławi wszystkim w nadchodzącym tygodniu.