1. Stosując się do wytycznych organów państwowych prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć do 24 osób (1 osoba na 20 m2). W Sali Jana Pawła II, może być do 15 osób. Jednocześnie prosimy zachować odstęp minimum półtora metra (1,5 m) między osobami uczestniczącymi w liturgii.
  2. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, który potrwa do 8 grudnia 2021 roku, Arcybiskup Metropolita Warszawski Kazimierz Kardynał Nycz ustanowił naszą świątynię, Jubileuszowym kościołem stacyjnym. W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich) jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca oraz święta patronalne św. Józefa.
  3. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego, zachęcamy wiernych, by o tej godzinie w swoich domach odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego w duchowej łączności z tymi, którzy będą modlić się w świątyni.
  4. Ogłoszenie Burmistrza Piaseczyńskiego. Od 1 kwietnia 2021 roku, na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat. Podstawową metodą Narodowego Spisu Powszechnego jest samospis internetowy. Osoby starsze mogą prosić dzieci lub najbliższych o pomoc w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie. Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, w którym jest przygotowane specjalne stanowisko do spisania się.
  5. Stosownie do przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i Statutów II Synodu Archidiecezji Warszawskiej informujemy, że nasz parafianin diakon Mateusz Konrad Mickiewicz alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zamierza przyjąć święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera, gdyby ktoś wiedział o przeszkodach uniemożliwiających przyjęcie święceń kapłańskich proszony jest o zgłoszenie się do proboszcza parafii. Jednocześnie polecamy ks. diakona Mateusza, modlitewnej pamięci parafian.
  6. 15 kwietnia w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 19.30 zapraszamy na wieczór uwielbienia.
  7. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na wymianę okien w kościele, w których będzie można zamontować witraże. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg wynagrodzi za wszelkie okazane dobro, otacza swoją opieką, obdarzy dobrym zdrowiem i błogosławi w nadchodzącym tygodniu.