1. Stosując się do wytycznych organów państwowych prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć do 31 osób (1 osoba na 15 m2). Pierwszeństwo przebywania w kościele mają osoby, które zamówiły intencje mszalne. W Sali Jana Pawła II, może być do 20 osób. Jednocześnie informuję o udzieleniu przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
  2. By umożliwić wiernym udział w niedzielnym nabożeństwie do odwołania jest odprawiana dodatkowa Masza Święta dla ogółu parafian o godz. 16.00.
  3. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele – Rok św. Józefa, który potrwa do 8 grudnia 2021 roku. W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich) jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca oraz święta patronalne św. Józefa. Zapraszamy na nowennę do św. Józefa połączoną z udzieleniem odpustu w środę przed wieczorną Mszą Świętą. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy jest odprawiana w sobotę o godz. 17.45 przed wieczorną Mszą Świętą. Więcej możemy dowiedzieć się o odpustach w roku św. Józefa z tablic informacyjnych.
  4. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Katolickim w Polsce XXIV Dzień Judaizmu pod hasłem: Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście (Pwt 30,15 ) więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
  5. Od jutra rozpoczynamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5-9). Terminy spotkań i nabożeństw ekumenicznych znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła.
  6. w sobotę 23 stycznia przypada 8 rocznica śmierci kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, Prymasa Polski. Pamiętajmy o naszym pasterzu w modlitwie.
  7. W tym tygodniu rozpoczniemy malowanie prezbiterium w związku z tym Msze Święte od poniedziałku do soboty, będą w Sali Jana Pawła II.
  8. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do godz. 21.00.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Wszystkim parafianom życzymy w Nowym Roku, dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej i Św. Józefa.