1. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele Rok św. Józefa, który rozpoczął się 8 grudnia i potrwa do 8 grudnia 2021 roku. Nasza parafia jest szczególnie uprzywilejowana ze względu na patrona parafii, którym jest św. Józef czczony jako Opiekun Pracy. Papież Franciszek ogłosił, że szczególnymi dniami w których będzie można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami będzie każda środa, każdy 19 dzień miesiąca oraz święta patronalne św. Józefa. W związku z powyższym nowenna do św. Józefa będzie odprawiana w środę przed wieczorną Mszą Świętą a nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie odprawiana w sobotę o godz. 17:45 przed wieczorną Mszą Świętą.W tym szczególnym roku zapraszamy do przedstawiania swoich intencji w nowennie do św. Józefa. Intencje można składać w skrzynce, która znajduje się po lewej stronie prezbiterium.
 2. Stosując się do wytycznych organów państwowych prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
  W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć do 31 osób (1 osoba na 15 m2). Pierwszeństwo przebywania w kościele mają osoby, które zamówiły intencje mszalne. W Sali Jana Pawła II, może być do 20 osób. Jednocześnie informuję o udzieleniu przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
 3. By umożliwić wiernym udział w Mszach Świętych do odwołania jest odprawiana dodatkowa Msza Święta w niedzielę o godz. 16:00 dla ogółu parafian.
 4. Opłatki oraz sianko będzie można nabywać przez cały Adwent w kruchcie kościoła oraz w zakrystii. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na remont prezbiterium i utrzymanie kościoła parafialnego.
 5. Roraty odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.
 6. Można zamawiać intencje mszalne na grudzień oraz na następny rok.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach wieczoru uwielbienia w czwartek godz. 19:30 w kościele. Na tę formę modlitwy wpisującą się w życie naszej parafii zapraszamy wszystkich parafian.
 8. Spowiedź przedświąteczne odbędzie się po IV niedzieli adwentu tj. od 21 do 23 grudnia. Księża będą spowiadali od godz. 17:00 do godz. 20:00. Każdego dnia spowiedź będzie się rozpoczynała nabożeństwem pokutnym. W te dni będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały czas trwania spowiedzi.
 9. By umożliwić wiernym udział w Pasterce, w Wigilię Bożego Narodzenia zostaną odprawione dodatkowe Msze Święte o godz. 21:00, 22:30 i tradycyjnie o północy.
  10. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11:00 w sali JPII, natomiast będzie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 16:00 w kościele.
 10. Dzisiaj obchodzimy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o osobach, które były represjonowane przez system komunistyczny i poległych w obronie Ojczyzny.
  12. Na prośbę prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, którą skierował do Konferencji Episkopatu Polski, zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie krwi do stacji krwiodawstwa.
 11. Dzisiaj ostatni dzień zbiórki na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego
  w Otwocku. Zbieramy środki ochrony osobistej oraz artykuły do pielęgnacji niemowląt. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na afiszu w gablocie oraz na Fb i stronie internetowej parafii. Czas trwania akcji od pierwszej Niedzieli Adwentu do 13 grudnia. Przyniesione artykuły można składać do kosza w przedsionku kościoła.
 12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Jak można zauważyć trwa remont prezbiterium. Zostały wykonane prace budowlane i rozpoczęliśmy prace kamieniarskie.

Wszystkim parafianom życzymy, dobrego zdrowia, i wielu łask Bożych.