1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury jest Ewangelia według św. Marka. Zachęcamy wiernych do przeczytania w tym tygodniu tej lektury duchowej.
  2. Prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć do 24 osób (1 osoba na 20 m2). W Sali Jana Pawła II, może być do 15 osób. Jednocześnie prosimy zachować odstęp minimum półtora metra (1,5 m) między osobami uczestniczącymi w liturgii.
  3. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, jutro 19 kwietnia w naszej parafii można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich). Masza Święta z możliwością zyskania odpustu zostanie odprawiona z formularza o św. Józefie o godz. 18.00.
  4. Ogłoszenie Burmistrza Piaseczyńskiego. Od 1 kwietnia 2021 roku, na terenie całego kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Podstawową metodą Narodowego Spisu Powszechnego jest samospis internetowy. Osoby starsze mogą prosić dzieci lub najbliższych o pomoc w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie. Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, w którym jest przygotowane specjalne stanowisko do spisania się.
  5. Stosownie do przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i Statutów II Synodu Archidiecezji Warszawskiej informujemy, że nasz parafianin diakon Mateusz Konrad Mickiewicz alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zamierza przyjąć święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera, gdyby ktoś wiedział o przeszkodach uniemożliwiających przyjęcie święceń kapłańskich proszony jest o zgłoszenie się do proboszcza parafii. Jednocześnie polecamy ks. diakona Mateusza, modlitewnej pamięci parafian.
  6. Najprawdopodobniej w tym tygodniu, jeżeli pogoda na to pozwoli, przystąpimy do wymiany okien w kościele, by w przyszłości można w nich było zamontować witraże. Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na wymianę okien. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją hojność włączyli się w to wspólne dzieło na rzecz kościoła parafialnego.
  7. W piątek 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w tym dniu post nie obowiązuje.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na seminarium duchowne w Warszawie, w którym obecnie do kapłaństwa przygotowuje się dwóch naszych parafian.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg wynagrodzi za wszelkie okazane dobro, otacza swoją opieką, obdarzy dobrym zdrowiem i błogosławi w nadchodzącym tygodniu.