1. W związku z pandemią i obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zasłaniających nos i usta oraz konieczności dezynfekcji rąk.
  2. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej są w piątki o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.00 dla ogółu parafian. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30.
  3. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza Święta dla rodziców i dzieci przygotowujacych się do pierwszej Komunii Świętej dla grupy IV, V, VI.
  4. Rozpoczęliśmy Misje Parafialne. Mają one służyć ewangelizacji parafii oraz ożywieniu wiary i będą trwały do soboty 26 marca. Poprowadzi je o. Adam Wójcikowski ze Zgromadzenia Oblatów Św. Józefa. Nauki rekolekcyjne odbywać się będą na Mszach Św. O godz. 8.00 10.00 18.00 i 20.00 codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. od 9.00 – 10.00 i od godz. 17.00. w ramach misji odprawimy w piątek o godz. 19.00 Drogę krzyżową ulicami parafii – ul. Cyraneczki, Osiedlową, Prymulki, Ogrodową. Na Drogę krzyżową przychodzimy ze świecami. W ramach rekolekcji szkolnych prosimy, by dzieci i młodzież uczestniczyły razem z rodzicami w misjach parafialnych. Prosimy odebrać plan Misji Świętych przy wyjściu z kościoła. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu mamy powstrzymać się od organizowania zabaw i udziału w spotkaniach o charakterze rozrywkowym.
  5. W piątek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia w jedności z Papieżem Franciszkiem i Kościołem powszechnym, o godz. 17.00 dokonamy Aktu poświecenia Rosjii i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Będziemy również modlić się o nawrócenie Rosji. Tego dnia na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  6. Caritas Parafialna rozprowadza świece paschalne na sół wielkanocny. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na działalność chrytatywną.
  7. W naszej parafii jest organizowana nocna droga krzyżówa, która odbędzie się 8 kwietnia. W tym roku zostały przygotowane dwie trasy o długości 10 i 22 kilometrów. Na drogę krzyżową można zapisać się wysyłając informację na FB parafialnego, lub maila kpiaszczak@gmail.com oraz bezpośrednio w zakrystii u ks. Kamila. W tym roku drodze krzyżowej towarzyszy intencia pokoju na ukrainie i w świecie.
  8. Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie palm świątecznych. Wszystkie dzieci, które w Niedzielę Palmową przyniosą własnoręcznie zrobione palmy, otrzymają nagrodę. W tym dniu również będzie konkurs na najładniejszą i najwyższą palmę. Rozwiązanie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy Świętej o godz. 11.00.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe:
    Pekao S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Wszystkim parafianom w nadchodzącym tygodniu, życzymy błogosławieństwa Bożego.