1. Stosując się do wytycznych organów państwowych prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć do 31 osób (1 osoba na 15 m2). Pierwszeństwo przebywania w kościele mają osoby, które zamówiły intencje mszalne. W Sali Jana Pawła II, może być do 20 osób. Jednocześnie informuję o udzieleniu przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
  2. By umożliwić wiernym udział w niedzielnym nabożeństwie do odwołania jest odprawiana dodatkowa Masza Święta dla ogółu parafian o godz. 16.00.
  3. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele – Rok św. Józefa, który potrwa do 8 grudnia 2021 roku. W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich) jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca oraz święta patronalne św. Józefa. Zapraszamy na nowennę do św. Józefa połączoną z udzieleniem odpustu w środę przed wieczorną Mszą Świętą. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy jest odprawiana w sobotę o godz. 17.45 przed wieczorną Mszą Świętą. Więcej możemy dowiedzieć się o odpustach w roku św. Józefa z tablic informacyjnych.
  4. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Katolickim Niedzielę Słowa Bożego. Ustanowioną przez papieża Franciszka.
  5. We wtorek 26 stycznia będziemy obchodzić XX Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce organizowanym pod hasłem: Chrześcijanie i Muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy. Dzień Islamu w Kościele katolickim ma służyć temu, byśmy dążąc do prawdy, która jest w Bogu, mogli też dostrzegać te wartości, które niesie każda religia. W tym dniu odbędą się spotkania w duchu wiary, wyznawców różnych religii więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej.
  6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, dzisiejsza niedziela jest „Dniem solidarności z Chorwacją”. Do puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  7. Dobiega koniec remontu prezbiterium. W przyszła niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na pokrycie kosztów z tym związanych.
  8. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do godz. 21.00.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Wszystkim parafianom życzymy, dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej i Św. Józefa.