1. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele Rok św. Józefa, który rozpoczął się 8 grudnia i potrwa do 8 grudnia 2021 roku. Nasza parafia jest szczególnie uprzywilejowana ze względu na patrona parafii, którym jest św. Józef czczony jako Opiekun Pracy. Papież Franciszek ogłosił, że szczególnymi dniami w których będzie można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami będzie każda środa, każdy 19 dzień miesiąca oraz święta patronalne św. Józefa. W związku z powyższym nowenna do św. Józefa będzie odprawiana w środę przed wieczorną Mszą Świętą a nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie odprawiana w sobotę o godz. 17:45 przed wieczorną Mszą Świętą. W tym szczególnym roku zapraszamy do przedstawiania swoich intencji w nowennie do św. Józefa. Intencje można składać do skrzynki, która znajduje się po lewej stronie prezbiterium.
 1. Stosując się do wytycznych organów państwowych prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
  W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć do 31 osób (1 osoba na 15 m2). Pierwszeństwo przebywania w kościele mają osoby, które zamówiły intencje mszalne. W Sali Jana Pawła II, może być do 20 osób. Jednocześnie informuję o udzieleniu przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego dyspensy  od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
 2. By umożliwić wiernym udział w Mszach Świętych do odwołania jest odprawiana dodatkowa Msza Święta w niedzielę o godz. 16:00 dla ogółu parafian.
 3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 20:00 nasz parafianin, przyjmie posługę lektora Słowa Bożego.
 4. Opłatki oraz sianko będzie można nabywać do świąt w kruchcie kościoła oraz w zakrystii. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na remont prezbiterium i utrzymanie kościoła parafialnego.
 5. W tym tygodniu roraty odprawiane są od poniedziałku do czwartku o godz. 6:30. Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00.
 6. Można zamawiać intencje mszalne na grudzień oraz na następny rok.
 7. Spowiedź przedświąteczne odbędzie się od poniedziałku do środy. Księża będą spowiadali od godz. 17:00 do godz. 20:00. Każdego dnia spowiedź będzie się rozpoczynała nabożeństwem pokutnym. W te dni będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały czas trwania spowiedzi.
 8. W Boże Narodzenie, 25 grudnia mimo że jest to piątek ze względy na uroczystość post nie obowiązuje. Natomiast zachęcamy wiernych do zachowania tradycyjnego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wigilię 24 grudnia.
 9. Wigilię Bożego Narodzenia, Pasterka zostanie odprawiona o godz. 21:00, 22:30 i tradycyjnie o północy.
 10.  W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11:00 w sali JPII, natomiast będzie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 16:00 w kościele.
 11. Od dzisiejszej niedzieli przez cały okres Bożego Narodzenie będzie można nabyć grę planszową „Trzej Królowie” autorstwa naszego parafianina p. Roberta Kościuszki. Gra przeznaczona jest dla dzieci. Można ją nabyć w kruchcie kościoła w cenie 10 złotych.
 12. Na czas Świąt Bożego Narodzenia został zawieszony remont prezbiterium. Dalsze prace zostaną wznowione po 10 stycznia. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Wszystkim parafianom życzymy, dobrego zdrowia, wielu łask na czas przygotowania przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.