1. Stosując się do wytycznych organów państwowych prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć do 31 osób (1 osoba na 15 m2). Pierwszeństwo przebywania w kościele mają osoby, które zamówiły intencje mszalne. W Sali Jana Pawła II, może być do 20 osób. Jednocześnie informuję o udzieleniu przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
  2. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele – Rok św. Józefa, który potrwa do 8 grudnia 2021 roku. W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich) jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca oraz święta patronalne św. Józefa. Zapraszamy na nowennę do św. Józefa połączoną z udzieleniem odpustu w środę przed wieczorną Mszą Świętą. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy jest odprawiana w sobotę o godz. 17.45 przed wieczorną Mszą Świętą. Więcej możemy dowiedzieć się o odpustach w roku św. Józefa z tablic informacyjnych.
  3. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (w tradycji ludowej Matki Bożej Gromnicznej) i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawiane są o 7.00, 8,00 dodatkowo o 10.00 oraz 00 i dodatkowo o 20.00 na początku każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia gromnic. W tym dniu będą zbierane ofiary na utrzymanie zakonów klauzurowych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 18.00 do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim; w piątek spowiedź od godziny 17.00 adoracja po Mszy Świętej o godz. 18.00 do godz. 21.00; w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00.
  5. Ze względu na obostrzenia sanitarne, młodzież kończąca przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, przyjmie bierzmowanie w małych grupach w lutym i w marcu. Więcej informacji u ks. Kamila.
  6. W obecnej sytuacji nie wiemy, jak będzie kształtowała się sytuacja pandemiczna w maju b.r. Najprawdopodobniej Pierwsza Komunia Święta, będzie udzielana uczniom klas III tak, jak w roku ubiegłym: indywidualnie lub w małych grupach. Decyzja będzie podjęta po ustaleniu nowych wytycznych po 14 lutego b.r.
  7. Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na pokrycie kosztów związanych z przeprowadzonym remontem w prezbiterium i ołtarzy bocznych. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Wszystkim parafianom życzymy, dobrego zdrowia, wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej i Św. Józefa.