1. W dzisiejsza niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 40 dni po swoim Zmartwychwtaniu Pan Jezus wstąpił do nieba dając nakaz swoim uczniom, aby szli i głosili Ewangelię, udzielając chrztu w Imię Trójcy Świętej oraz oczekiwali na zesłanie Ducha Świętego, który będzie prowadził Kościół i dopełni wszelkiego uświęcenia.
 2. Prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2. Jednocześnie prosimy zachować odstęp minimum półtora metra (1,5 m) między osobami uczestniczącymi w liturgii.
 3. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, w naszej parafii można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich). W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można zyskać odpust zupełny jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca oraz święta patronalne św. Józefa.
 4. Jutro, 17 maja obchodzimy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i naszej metropolii.
 5. W najbliższy wtorek, 18 maja o g. 18.45 w sali Jana Pawła II odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty Młodzi Młodym. Będziemy rozmawiali na temat: „Co może mi dać wspólnota?”. Na spotkanie przyjadą młodzi z innych parafii, aby podzielić się swoim świadectwem doświadczenia wspólnoty. Zapraszamy wszystkich młodych od klasy VII SP do końca szkoły średniej.
 6. W sobotę 22 maja o godz. 19.30 Zapraszamy na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpoczniemy Adoracją Najświętszego sakramentu i modlitwą o wylanie łask Ducha Świętego a zakończy się Mszą Świętą o godz. 21.00.
 7. 28 maja, w piątek, organizujemy wyjazd do Łodzi na Wieczór Uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Mocni w Duchu. Wydarzenie to, nosi nazwę Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa. Zapraszamy wszystkich młodych od 7 klasy SP do końca szkoły średniej, którzy chcą nauczyć się modlić, potrzebują świeżości w wierze, ale również poznać innych młodych. Więcej informacji oraz zapisy u x. Kamila.
 8. Za dwa tygodnie w sobotę 29 maja nasz parafianin ks. dk. Mateusz Mickiewicz w świątyni opatrzności Bożej w Warszawie przyjmie święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera. Msza święta prymicyjna zostanie odprawiona w naszej parafii w niedzielę 30 maja br. o godz. 12.30. Od 20 maja na nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę przed święceniami kapłańskimi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za diakona Mateusza.
 9. 5 czerwca w sobotę organizujemy spływ kajakowy dla ojców z dziećmi z naszej parafii, więcej informacji i zapisy u ks. Kamila.
 10. Dziękujemy Panu Stanisławowi, który razem ze swoim synem Panem Ksawerym zatroszczyli się o zieleń wokół kościoła, przycięli krzewy i wykonali wiosenne prace ogrodnicze wokół kościoła. Dziękujemy za poświęcony czas i wykonaną pracę dla dobra wspólnego i okazaną troskę o kościół parafialny.
 11. W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na pokrycie kosztów związanych z wymianą okien w kościele.
 12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg wynagrodzi za wszelkie okazane dobro, otacza swoją opieką, obdarzy dobrym zdrowiem i błogosławi w nadchodzącym tygodniu.