1. Stosując się do wytycznych organów państwowych prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć do 31 osób (1 osoba na 15 m2). Pierwszeństwo przebywania w kościele mają osoby, które zamówiły intencje mszalne. W Sali Jana Pawła II, może być do 20 osób. Jednocześnie informuję o udzieleniu przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
  2. By umożliwić wiernym udział w niedzielnych Mszach Świętych do odwołania jest odprawiana dodatkowa Msza Święta o godz. 16.00 dla wszystkich parafian.
  3. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu. Na Mszy świętej o godz 8.00 zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Opłatki oraz sianko będzie można nabywać przez cały Adwent w kruchcie kościele lub w zakrystii. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na remont prezbiterium i utrzymanie kościoła parafialnego.
  4. Roraty odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. W tym roku z powodu epidemii nie będą organizowane śniadania dla dzieci.
  5. Przypominamy, że w tym roku wizyta duszpasterska zwana kolędą została odwołana ze względów epidemicznych.
  6. W dniu jutrzejszym o godz. 18:00 w Świątyni Opatrzności Bożej nasz parafianin kleryk Damian Drozd przyjmie święcenia Diakonatu. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00. W czwartek oraz w piątek po wieczornych Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, do g. 21:00. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.00.
  8. Można zamawiać intencje mszalne na grudzień oraz na następny rok.
  9. W dniu dzisiejszym będą zbierane ofiary na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie w którym obecnie przygotowuje się do kapłaństwa dwóch naszych parafian.
  10. Akademia Kobiet Szczęśliwych oraz Caritas Parafialna wraz ze wspólnotami działającymi na terenie naszej parafii przeprowadzają akcję pomocy na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Zbieramy środki ochrony osobistej oraz artykuły do pielęgnacji niemowląt. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na afiszu w gablocie oraz na Fb i stronie internetowej parafii. Czas trwania akcji od pierwszej Niedzieli Adwentu do 13 grudnia.Przyniesione artykuły można składać do kosza w przedsionku kościoła.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Dziękujemy wszystkim, którzy w poczuciu odpowiedzialności za utrzymanie kościoła, przekazali ofiary na konto. Dzięki temu możemy opłacić bieżące rachunki i koszty wynikające z prowadzenia parafii. Wszystkim parafianom życzymy, dobrego zdrowia, i wielu łask Bożych.