1. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele Rok św. Józefa, który rozpoczął się 8 grudnia i potrwa do 8 grudnia 2021 roku. Nasza parafia jest szczególnie uprzywilejowana ze względu na patrona parafii, którym jest św. Józef czczony jako Opiekun Pracy. Papież Franciszek ogłosił, że szczególnymi dniami, w których można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca oraz święta patronalne św. Józefa. W związku z powyższym nowenna do św. Józefa jest odprawiana w środę przed wieczorną Mszą Świętą a nowenna do MB Nieustającej Pomocy jest odprawiana w sobotę o godz. 17.45 przed wieczorną Mszą Świętą
  1. Stosując się do wytycznych organów państwowych prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć do 31 osób (1 osoba na 15 m2). W Sali Jana Pawła II, może być do 20 osób. Jednocześnie informuję o udzieleniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła do Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy za przygotowanie szopki i posprzątanie kościoła. Dziękujemy wszystkim za oprawę muzyczną uroczystości oraz służbie ołtarza za oprawę liturgiczną.
  3. W czwartek 31 grudnia, na zakończenie roku kalendarzowego, ze względu na obostrzenia sanitarne, Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne odbędzie się o godz. 17.30 i będzie zakończone Mszą Świętą. W tym dniu, można uzyskać odpust zupełny za publiczne odśpiewanie hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy. Przypominamy, że w tym dniu od godziny 19.00 obowiązuje zakaz przemieszczania się i przebywania poza domem. W związku z tym, tego dnia zostaje odwołana Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zwyczajowo trwała do godz. 21.00.
  4. W Nowy Rok – 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świątej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 20.00. W tym dniu przypada I piątek miesiąca – spowiedź podczas każdej Mszy Świętej, nabożeństwo pierwszopiatkowe po Mszy o godz. 18.00 i Adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 20.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie tradycyjnie po Mszy świętej o godz. 8.00.
  1. W zakrystii, za 10 złotych, można nabyć grę planszową „Trzej Królowie” autorstwa naszego parafianina p. Roberta Kościuszki. Gra przeznaczona jest dla dzieci.
  2. Na czas Świąt Bożego Narodzenia został zawieszony remont prezbiterium. Dalsze prace zostaną wznowione po 10 stycznia. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Wszystkim parafianom życzymy, dobrego zdrowia i wielu łask Bożych.