1. Stosując się do wytycznych organów państwowych prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. W kościele w nabożeństwach, może uczestniczyć do 31 osób (1 osoba na 15 m2).
  W Sali Jana Pawła II, może być do 20 osób. Jednocześnie informuję o udzieleniu przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
 2. Arcybiskup Metropolita Warszawski Kazimierz Kardynał Nycz ustanowił naszą świątynię, Jubileuszowym kościołem stacyjnym w związku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka roku św. Józefa, który potrwa do 8 grudnia 2021 roku. W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich) jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca oraz święta patronalne św. Józefa. Zapraszamy na nowennę do św. Józefa połączoną z udzieleniem odpustu w środę przed wieczorną Mszą Świętą. Więcej możemy dowiedzieć się o odpustach w roku św. Józefa z tablic informacyjnych. Zachęcamy pielgrzymów do udziału w liturgii w naszym kościele i korzystali z przywileju jaki ma nasz kościół w tym roku.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy Wieli Post. W środę popielcową Msza Święta z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, dodatkowo o 10.00, 16,30 oraz 18.00 i dodatkowo o 20.00. Spowiedź podczas każdej Mszy świętej. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na spożyciu trzech bezmięsnych posiłków w tym jeden do syta a w każdy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Nabożeństwo drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.00 (z udziałem dzieci) i 19.00 dla ogółu parafian. Nabożeństwo pasyjne Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30.
 5. W piątek 19 lutego, dzień postu i droga krzyżowa w intencji wynagradzającej za grzechy przeciw szóstemu przykazaniu popełnione wobec nieletnich.
 6. W piątek 19 lutego Msza św. wotywna do św. Józefa z możliwością uzyskania odpustu o godz. 18.00 zapraszamy parafian i pielgrzymów z archidiecezji warszawskiej.
 7. Rekolekcje parafialne, odbędą się od II niedzieli Wielkiego Postu t.j od 28 lutego do 3 marca. Prowadzić je będzie Ks. dr Maciej Raczyński-Rożek wykładowca teologii dogmatycznej na Akademii Katolickiej w Warszawie
 8. Ze względu na obostrzenia sanitarne, młodzież kończąca przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, przyjmie bierzmowanie w małych grupach w lutym i w marcu. Więcej informacji u ks. Kamila.
 9. Przyjmujemy zapisy na Kurs przedmałżeński, który rozpocznie się 7 kwietnia a zakończy się 9 czerwca b.r.. kurs odbywa się w małych grupach w formie warsztatów. Więcej informacji u ks. Mateusza.
 10. W czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu podczas, której od godz. 19.30 rozpocznie się wieczór uwielbienia i potrwa do 21.00.
 11. Spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i lektorów, wyjątkowo odbędzie się w czwartek po środzie popielcowej tj.18 lutego o godz. 19.00.
 12. W dzisiejszą niedzielę Caritas Parafialna, prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek na pomoc dla Basi. Przyniesione nakrętki, można zostawić w przedsionku kościoła.
 13. W przyszła niedzielę, będziemy zbierać ofiary na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne, w którym obecnie do kapłaństwa przygotowuje się dwóch naszych parafian. Jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji naszych diakonów Mateusza i Damiana, zwłaszcza ze dk. Damian obecnie, ma poważne problemy zdrowotne po operacji ratującej życie.
 14. Są jeszcze wolne intencje mszalne na miesiąc luty i marzec.
 15. Pomału kończymy remont w kościele. Dziękujemy za złożone ofiary na pokrycie kosztów związanych z przeprowadzonymi pracami w prezbiterium i ołtarzach bocznych. W tym tygodniu zostały zamontowane nowe energooszczędne reflektory i położony kamień na podłodze przy tabernakulum. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Wszystkim parafianom życzymy, dobrego zdrowia, wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i Św. Józefa.