1. W związku z pandemią i obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zasłaniających nos i usta oraz konieczności dezynfekcji rąk.
  2. W poniedziałek 28 lutego, o godz. 19.00 w Sali Jana Pawła II odbędzie się kolejne spotkanie synodalne.
  3. W najbliższą środę 2 marca rozpoczynamy czas Wielkiego Postu przygotowujący nas do świąt wielkanocnych. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawiamy o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 18.00, 20.00. W Środę Popielcową, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia, obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych (jeden posiłek dziennie do syta i dwa skromne posiłki pomocnicze). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuję wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Niezależnie od wieku, dotyczy to małych dzieci i osób po 60 roku życia w środę popielcową podejmujemy praktykę postną i pokutną na miarę swoich możliwości. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu mamy powstrzymać się od organizowania zabaw i udziału w spotkaniach o charakterze rozrywkowym.
  4. W środę popielcową w Świątyni Opatrzności Bożej o godz.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ukrainy, po wszystkich Mszach Świętych w kościele będziemy śpiewać suplikacje w intencji pokoju i zaprzestania działań wojennych.
  5. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej, będą w piątki o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.00 dla ogółu parafian. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30. w tym roku w ramach rekolekcji wielkopostnych, będą Misje Parafialne, które mają odbywać się w parafii co 10 lat. Są to wydłużone rekolekcje, które mają służyć ewangelizacji parafii i ożywieniu wiary. Odbędą się one od 19 do 26 marca. Plan misji będzie podany w późniejszym terminie.
  6. W tym tygodniu przypada piewszy czwartek, piątek i sobota miesiąca w czwartek Adoracja Najświetszego Sakramentu po Mszy wieczornej do godz. 21.00. W piątek odwiedziny chorych i spowiedź od godz. 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do godz.21.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.00.
  7. W czwartek 3 marca, przypada 14 rocznica nominacji na stolicę Arcybiskupią w Warszawie ks. Kardynała Kazimierza Nycza, a 4 marca dzień imienin naszego Pasterza Archidiecezji, pamiętajmy w tych dniach o Ks. Kardynale w naszych modlitwach.
  8. W odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski, Archidiecezja Warszawska włącza się w ogólnopolską zbiórkę organizowaną przez Caritas na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. Ofiary do puszek zbieramy dzisiaj po wszystkich Mszach świętych i w środę popielcową.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie.
  10. W poniedziałek 7 marca spotkanie szafarzy i lektorów z proboszczem.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Wszystkim parafianom w nadchodzącym tygodniu, życzymy błogosławieństwa Bożego.