1. W okresie wakacji Msze Święte w niedzielę są odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00, w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00. W tygodniu spowiadamy, pół godziny przed Mszą Świętą.
  2. Kancelaria parafialna w czasie wakacji, czynna jest we wtorek i czwartek od 19.00 – 20.00 oraz w środy 9.00-10.00. W pilnych sprawach, można podejść do zakrystii po każdej Mszy świętej. Prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
  3. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, w naszej parafii można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich). W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można zyskać odpust zupełny jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca oraz święta patronalne św. Józefa. W tym tygodniu w poniedziałek – 19 lipca, będzie udzielony odpust na Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00.
  4. Odpowiadając na apel Wojewody Mazowieckiego – Pana Konstantego Radziwiłła w sprawie szczepień przeciw COVID – 19 i prośbę Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, skierowaną do proboszczów parafii, zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli szczepionki przeciw COVID – 19, by nie rezygnowali ze szczepienia, które chroni przed ciężkim przebiegiem choroby lub śmiercią. Prośba jest słuszna i poważna, bowiem wiąże się z odpowiedzialnością za zdrowie społeczne w duchu piątego przykazania Bożego (nie zabijaj). W związku z trwającą pandemią Covid-19 i brakiem skutecznego lekarstwa apelujemy o szczepienie się dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień.  W związku z niepokojącymi informacjami docierającymi z Europy o nowych mutacjach wirusa, w duchu odpowiedzialności za siebie i bliźnich prosimy, by osoby, które do tej pory z rożnych powodów nie zaszczepiły się, nie odkładały decyzji o szczepieniu na dalszy termin.
  5. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  6. Za tydzień w niedzielę 25 lipca w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów i kierowców na po każdej Mszy świętej. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Jakub – pamiętajmy o nim w naszych codziennych modlitwach.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg wynagrodzi za wszelkie okazane dobro, wszystkim wyjeżdzającym na wakacje, życzymy dobrego wypoczynku, a pozostającym w parafii dobrego tygodnia.