1. W okresie wakacji Msze Święte w niedzielę są odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00, w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00. W tygodniu spowiadamy, pół godziny przed Mszą Świętą.
  2. Kancelaria parafialna w czasie wakacji, czynna jest we wtorek i czwartek od 19.00 – 20.00 oraz w środy 9.00-10.00. W pilnych sprawach, można podejść do zakrystii po każdej Mszy świętej. Prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
  3. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, w naszej parafii można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich). W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można zyskać odpust zupełny jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca.
  4. Odpowiadając na apel Wojewody Mazowieckiego i prośbę Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, skierowaną do proboszczów parafii, zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli szczepionki przeciw COVID – 19, by nie rezygnowali ze szczepienia, które chroni przed ciężkim przebiegiem choroby lub śmiercią. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. W duchu odpowiedzialności za siebie i bliźnich prosimy, by osoby, które do tej pory z rożnych powodów nie zaszczepiły się, nie odkładały decyzji o szczepieniu na dalszy termin.
  5. W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów po każdej Mszy świętej. Ofiary zbierane przy okazji błogosławieństwa przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z wymianą okien w kościele.
  6. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  7. W dniach 5-14 sierpnia na szlak pielgrzymkowy wyruszy 41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, czyli piesza pielgrzymka młodzieży z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy szczególnie studentów, licealistów do udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji na plakacie zamieszczonym w przedsionku kościoła i stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła Św. Anny w Warszawie.
  8. Na prośbę Konferencji Episkopaty Polski i Caritas Polska w przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na rzecz poszkodowanych w powodziach w Polsce i w Europie.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg wynagrodzi za wszelkie okazane dobro, wszystkim wyjeżdzającym na wakacje, życzymy dobrego wypoczynku, a pozostającym w parafii dobrego tygodnia.