1. W okresie wakacji Msze Święte w niedzielę są odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00, w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00. W tygodniu spowiadamy, pół godziny przed Mszą Świętą.
 2. Kancelaria parafialna w czasie wakacji, czynna jest we wtorek i czwartek od 19.00 – 20.00 oraz w środy 9.00-10.00. W pilnych sprawach, można podejść do zakrystii po każdej Mszy świętej. Prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
 3. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, w naszej parafii można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich). W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można zyskać odpust zupełny jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca.
 4. Odpowiadając na apel Wojewody Mazowieckiego i prośbę Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, skierowaną do proboszczów parafii, zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli szczepionki przeciw COVID – 19, by nie rezygnowali ze szczepienia, które chroni przed ciężkim przebiegiem choroby lub śmiercią. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. W duchu odpowiedzialności za siebie i bliźnich prosimy, by osoby, które do tej pory z rożnych powodów nie zaszczepiły się, nie odkładały decyzji o szczepieniu na dalszy termin.
 5. W dzisiejszą niedzielę przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 w „godzinę W” zostaną uruchomione dzwony upamiętniające to wydarzenie. W tym czasie prosimy o odmówienie modlitwy za zmarłych, poległych w Powstaniu Warszawskim.
 6. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 8.00 w Sali Jana Pawła II spotkanie Koła Żywego Różańca.
 7. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18.00 do godz. 20.00
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. w piątek odwiedziny chorych i spowiedź od godz. 17.00 i Adoracja Najświętszego Sakramenty po Mszy świętej o godz. 18.00 do godz. 21.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.00.
 9. W piątek 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00 i 18.00.
 10. W dniach 5-14 sierpnia na szlak pielgrzymkowy wyruszy 41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, czyli piesza pielgrzymka młodzieży z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy szczególnie studentów, licealistów do udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji na plakacie zamieszczonym w przedsionku kościoła i stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła Św. Anny w Warszawie. Można, także wyruszyć w pielgrzymkę na Jasną Górę z Par. Świętej Anny w Piasecznie więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
 11. Organizujemy pielgrzymkę „Śladami Prymasa Stefana Kard.Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej”. Pielgrzymka ta, odbędzie się we wtorek 24 sierpnia br. wyjazd o godz. 8.30 z przed kościoła, jest możliwy autokarem lub własnym samochodem w programie ok. godz. 9.30 zwiedzanie Domu Arcybiskupów Warszawskich, ok. godz. 11.00 nawiedzenie grobu Prymasa Tysiąclecia w Katedrze Warszawskiej i zwiedzanie podziemi katedry. Ok. godz. 12.30 przejazd do zakładu dla niewidomych w Laskach k. Warszawy założonego przez Matkę Elżbietę Różę Czacką, tam Msza Święta i zapoznanie się z życiem i działalnością przyszłej błogosławionej oraz nawiedzenie jej grobu na pobliskim cmentarzu. Powrót ok. godz. 18.00. zapisy do autokaru przyjmujemy w zakrystii. Koszty autokaru pokrywa parafia, prosimy o wzięcie swojego prowiantu. Osoby, które chcą dołączyć do pielgrzymki własnym środkiem transportu, również prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, byśmy wiedzieli jak liczna będzie grupa pielgrzymkowa.
 12. Na prośbę Konferencji Episkopaty Polski i Caritas Polska w dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary na rzecz poszkodowanych w powodziach w Polsce i w Europie.
 13. Są wolne intencje mszalne na miesiąc sierpień i wrzesień. Osoby, które chcą zamówić Msze Świętą za siebie bądź swoich bliskich prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 14. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg wynagrodzi za wszelkie okazane dobro, wszystkim wyjeżdzającym na wakacje, życzymy dobrego wypoczynku, a pozostającym w parafii dobrego tygodnia.