1. Stosując się do wytycznych organów państwowych prosimy o przestrzeganie rozporządzeń sanitarnych dotyczących zakrywania nosa i ust.
  2. Dzisiaj 13 dzień miesiąca w związku z tym o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie.
  3. 14 września br. w poniedziałek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka zostanie odprawione Nabożeństwo Adoracji Krzyża, które w Wielki Piątek, nie mogło być publicznie celebrowane ze względu na obostrzenia sanitarne. Zachęcamy wiernych, by w tym dniu skorzystali z możliwości adoracji krzyża i sakramentu spowiedzi. By umożliwić adorację Krzyża, kościół parafialny będzie otwarty cały dzień. Zwyczajowe ofiary składane w Wieli Piątek na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie, są zbierane dzisiaj po Mszy św. oraz jutro na nabożeństwie Adoracji Krzyża o godz. 19.00, na które zapraszamy wszystkich wiernych oraz wspólnoty parafialne.
  4. 14 września br.(poniedziałek) kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. Zapraszamy w czwartek 17 września o godz. 19.30 na wieczór uwielbienia podczas wieczornej adoracji.
  6. W piątek 18 września w święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży odbędzie parafialny dzień służby liturgicznej. Zapraszamy ministrantów, lektorów i szafarzy komunii świętej oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na uroczystą Msze Świętą o godz.18.00. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne na które zapraszamy, także rodziców ministrantów.
  7. Uroczystości pierwszokomunijne przeniesione z maja br. odbędą się w następującym porządku. 19 września 2020 r. (sobota) – Pierwsza Komunia: GRUPA I – godz. 10.00, GRUPA II – godz.12.30 Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w piątek 18 września 2020 – w godz. 16.30-20.00. 26 września 2020 r. (sobota) – Pierwsza Komunia: GRUPA III – godz. 10.00, GRUPA IV – w godz. 12.30 Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w piątek – 25 września 2020 – w godz.16.30-20.00. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych przynajmniej 15 minut przed uroczystością oraz przynoszą ze sobą świece chrzcielne do odnowienia przyrzeczeń.
  8. Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii zostało przeniesione na 14 października br. Kurs składa się z 10 cotygodniowych spotkań w formie wykładowo-warsztatowej. Spotkania będą odbywać się w środy, w godzinach 19.30-21.00. Obowiązuje limit 10 par. Zgłoszenia można kierować na adres: mateuszran@op.pl bądź osobiście do księdza Mateusza.
  9. Od połowy października wracamy do praktyki udzielania sakramentu chrztu w 1 i 3 niedzielę miesiąca.
  10. 26 września br. dla uczczenia 100-tnei rocznicy Cudu nad Wisłą organizowana jest jednodniowa pielgrzymka rowerowa „Dookoła Archidiecezji Warszawskiej”. Więcej informacji zamieszczonych jest na plakacie w przedsionku kościoła lub u ks. Łukasza.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Wszystkim parafianom życzymy, dobrego zdrowia, i wielu łask Bożych.