1. Dzisiaj Kościół Katolicki w Polsce cieszy się wyniesieniem na ołtarze Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej założycielki zgromadzenia sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Uroczystości beatyfikacyjne odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności w liturgii beatyfikacyjnej za pośrednictwem transmisji telewizyjnych i radiowych.
 2. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, w naszej parafii można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich). W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można zyskać odpust zupełny jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca.
 3. We wtorek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 4. W czwartek 9 września po długiej chorobie i opatrzony sakramentami zmarł Ks. biskup Marian Duś, w latach 1986 – 2013 biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą żałobną w kościele św. Anny w Wilanowie w poniedziałek 13 września o godzinie 18.00. Pogrzeb odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek, 14 września, o godzinie 11.00 w Świątyni Opatrzności Bożej. Biskup Marian zostanie pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej – stał bowiem u boku prymasa ks. Józefa kard. Glempa u początku jej budowy. W zawołaniu biskupim zamieścił słowa In Cruce Salus – W krzyżu zbawienie. Polecamy śp. Ks. biskupa, modlitewnej pamięci wiernych.
 5. W naszej parafii rozpoczyna działalność żeńska Drużyna Skautów Europy. Wszystkie dziewczynki w wieku od 12 do 17 lat, zainteresowane dołączeniem do drużyny, zapraszamy do zakrystii po Mszy Świętej w celu uzyskania dokładnych informacji.
 6. W naszej parafii wznawiamy spotkania wspólnoty Młodzi Młodym. Zapraszamy wszystkich młodych od klasy 8 SP do końca szkoły średniej. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 18.45 w sali JPII. Więcej informacji u ks. Kamila.
 7. Wznawiamy spotkania dla osób przygotowujących się do bierzmowania. Wszystkich, którzy od roku przygotowują się do przyjęcia sakramentu ks. Łukasz zaprasza na spotkania w drugi i czwarty piątek miesiąca na godz. 19.00.
 8. Młodzież klas 8 i starsza, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania proszona jest o zgłoszenie się do zakrystii. Zapisy i informacje u ks. Kamila.
 9. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich Szkół Podstawowych, które w tym roku szkolnym przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w piątek 17 września o godz. 19.00 w Kościele.
 10. Zapraszamy na wieczór uwielbienia, który odbędzie się w czwartek 23 września w kościele podczas wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 11. Za tydzień będziemy zbierać ofiary na utrzymanie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, w którym do kapłaństwa przygotowuje się 60 kleryków.
 12. Są wolne intencje mszalne. Osoby, które chcą zamówić Msze Świętą za siebie bądź swoich bliskich prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg błogosławi wszystkim w nadchodzącym tygodniu.
 14. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz osoby czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy. Można się spisać przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza. Spis kończy się 30 września. Więcej szczegółów w informacji na tablicy ogłoszeń.