1. 9 i 10 października w Rzymie papież Franciszek uroczyście otworzył Ogólny synod Biskupów, który jest przeżywany pod hasłem „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Faza diecezjalna Synodu
    w Archidiecezji Warszawskiej rozpocznie Msza Święta, odprawioną w niedzielę, 17 października w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Warszawskiego.
  2. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, w naszej parafii można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich). W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można zyskać odpust zupełny jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca.
  3. W przedsionku kościoła i zakrystii przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne. Wypominki jednorazowe czytamy podczas procesji żałobnej w kościele 1 i 2 listopada o godz. 19.00. Wypominki miesięczne czytane są na dodatkowo odprawianej Mszy Świętej w listopadzie, dzisiaj o godz. 20.00, w tygodniu o godz. 17.00 a w następne niedziele o godz. 8.00. Wypominki roczne czytane są zawsze w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą o godz. 8.00.
  4. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest od poniedziałku do soboty: dla dzieci o godz. 17.15 dla ogółu parafian po Mszy świętej o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 17.30.
  5. W niedzielę, 24 października, będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny, „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli”(Dz 4, 20), nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Tego dnia będziemy zbierali ofiary do puszek na cele misyjne.
  6. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który obędzie się w najbliższy czwartek tj. 21.10 o godz. 19:30.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg błogosławi wszystkim w nadchodzącym tygodniu.