1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele – Światowy Dzień Misyjny, po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na dzieła misyjne, misjonarzy i misjonarki, którzy głoszą Ewangelię na różnych kontynentach, prowadzą szkoły, warsztaty pracy, pomagają wyjść z biedy różnym społecznością – nieraz wykluczonym społecznie.
 2. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, w naszej parafii, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich). W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można zyskać odpust zupełny jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca.
 3. Dzisiaj mija ostatni dzień, w którym możemy oddać głos na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego – Gminy Piaseczno. Zachęcamy do oddawania głosu na naszą Szkołę Podstawową w Józefosławiu, której projekty dotyczą rozbudowy placu zabaw, rozbudowy sceny szkolnej, wykonania nagłośnienia w stołówce szkolnej. Więcej informacji zamieszczonych jest na plakacie w gablocie i przedsionku kościoła.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszamy chłopców w wieku od 11 do 14 lat, chętnych do wstąpienia w szeregi Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej na pokazową zbiórkę. Na spotkanie gromadzimy się na placu przed salą Jana Pawła II.
 5. Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i Lektorów Słowa Bożego, odbędzie się jutro w poniedziałek 25 października o godz. 19.00 na plebanii.
 6. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedzielę o godz. 17.30. Od poniedziałku do soboty dla dzieci o godz. 17.15 dla ogółu parafian po Mszy świętej o godz. 18.00.
 7. W sobotę 30 października, o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież na bal wszystkich świętych, który odbędzie się w Sali Jana Pawła II. Zachęcamy, by uczestnicy przebrali za świętych. Wstęp wolny.
 8. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, roczne oraz miesięczną Msze Świętą w listopadzie odprawianą za poleconych w wypominkach codziennie o godz.17.00 a w niedzielę o godz. 8.00.
 9. 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu odprawiamy według porządku niedzielnego. O godz. 19.00 w kościele zostanie odprawiona procesja żałobna, podczas której będziemy modlić się za osoby polecone w wypominkach jednorazowych. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych.
 10. 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień zaduszny. Msze święte odprawiane są o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00 o godz. 19.00 procesja żałobna, zapraszamy na wspólną modlitwę, gdyż w tym dniu w sposób szczególny wspominamy naszych zmarłych.
 11. Przypominamy, że cmentarze w tradycji naszej wiary są uznawane za miejsca święte, dlatego należy się na nich zachowywać godnie. Na groby naszych bliskich przynosimy kwiaty, które są symbolem miłości i przemijalności życia ziemskiego oraz zapalamy znicze, które są symbolem wiary w zmartwychwstanie i życie wieczne.
 12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg błogosławi wszystkim w nadchodzącym tygodniu.