1. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, w naszej parafii, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź lub stan łaski uświęcającej, komunia święta, modlitwa w intencjach papieskich). W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można zyskać odpust zupełny jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca.
  2. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe, roczne oraz miesięczną Msze Świętą w listopadzie odprawianą za poleconych w wypominkach codziennie o godz.17.00 a w niedzielę o godz. 8.00.
  3. Jutro, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu odprawiamy według porządku niedzielnego. O godz. 19.00 w kościele zostanie odprawiona procesja żałobna, podczas której będziemy modlić się za osoby polecone w wypominkach jednorazowych. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych.
  4. 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień zaduszny. Msze święte odprawiane są o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00 o godz. 19.00 procesja żałobna, zapraszamy na wspólną modlitwę, gdyż w tym dniu w sposób szczególny wspominamy naszych zmarłych.
  5. Przypominamy, że cmentarze w tradycji naszej wiary są uznawane za miejsca święte, dlatego należy się na nich zachowywać godnie. Na groby naszych bliskich przynosimy kwiaty, które są symbolem miłości i przemijalności życia ziemskiego oraz zapalamy znicze, które są symbolem wiary w zmartwychwstanie i życie wieczne.
  6. Odpusty dla zmarłych związane z pobożnym nawiedzeniem cmentarza i odmówieniem modlitwy za zmarłych, które można było zyskiwać przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych – czyli do 8 listopada, zgodnie z dekretem papieża Franciszka, ze względu na trwająca pandemię, zostały udzielone na cały listopad. Warunkiem zyskania odpustu jest spowiedź, Komunia Święta, modlitwa w intencjach papieskich. Więcej informacji w dekrecie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego sakramentu po Mszy wieczornej do godz. 21.00, w piątek odwiedziny chorych, spowiedź od godz. 17.00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do godz. 21.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.00.
  8. Zapraszamy wszystkie małżeństwa. Te, które cieszą się jednością i te, które cierpią z powodu rozłamu czy różnych trudności na 24 godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas której, będziemy rozważać Mękę Pańską i wynagradzać za grzechy popełnione w naszych rodzinach i małżeństwach. Adorację rozpoczynamy 12 listopada (piątek) o godz. 17.00 i zakończymy 13 listopada (sobota) o godzinie 17.00 w Sali Jana Pawła II. Należy zabrać ze sobą wodę i kanapki, może też przydać się śpiwór i karimata.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg błogosławi wszystkim w nadchodzącym tygodniu.