1. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, w naszej parafii do 8 grudnia, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można zyskać odpust zupełny jest: każda środa, każdy 19 dzień miesiąca.
  2. Odpusty dla zmarłych związane z pobożnym nawiedzeniem cmentarza i odmówieniem modlitwy za zmarłych, które można było zyskiwać przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych – czyli do 8 listopada, zgodnie z dekretem papieża Franciszka, ze względu na trwająca pandemię, zostały udzielone na cały listopad. Warunkiem zyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza, spowiedź, Komunia Święta, modlitwa w intencjach papieskich. Więcej informacji w dekrecie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń.
  3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 8.00 w sali Jana Pawła II, spotkanie Koła Żywego Różańca. Po Mszy świętej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  4. W tym tygodniu 11 listopada, przypada Święto Narodowe Odzyskania Niepodległości. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00, 17.00 i 18.00 nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00.
  5. Zapraszamy wszystkie małżeństwa. Te, które cieszą się jednością i te, które cierpią z powodu rozłamu, czy różnych trudności na 24 godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas której, będziemy rozważać Mękę Pańską i wynagradzać za grzechy popełnione w naszych rodzinach i małżeństwach. Adorację rozpoczynamy 12 listopada (piątek) o godz. 17.00 i zakończymy 13 listopada (sobota) o godzinie 17.00 w Sali Jana Pawła II. Należy zabrać ze sobą wodę i kanapki, może też przydać się śpiwór i karimata.
  6. Zapraszamy na wspólne spotkanie synodalne, które odbędzie się w poniedziałek 15 listopada po Mszy Świętej o godz. 18.00. Pytania, które będą omawiane na spotkaniu znajduję się na stronie synod.mkw.pl. Na spotkanie zapraszamy wszystkich członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej, wszystkich należących do rożnych grup parafialnych oraz wszystkich parafian, którzy chcą wziąć udział w obradach synodalnych i wypowiedzieć się na temat wspólnoty Kościoła, trwania we wspólnocie Kościeła, jego misji i sposobów Ewangelizacji.
  7. Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na pokrycie kosztów remontów prowadzonych w kościele.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg błogosławi wszystkim w nadchodzącym tygodniu.