1. W związku z Rokiem św. Józefa, ogłoszonym przez papieża Franciszka, w naszej parafii do 8 grudnia, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W naszej parafii szczególnymi dniami, w których można zyskać odpust zupełny jest: każda środa, oraz w tym miesiącu piątek 19 listopada.
  2. Odpusty dla zmarłych związane z pobożnym nawiedzeniem cmentarza i odmówieniem modlitwy za zmarłych, zostały udzielone na cały listopad. Warunkiem zyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza, spowiedź, Komunia Święta, modlitwa w intencjach papieskich. Więcej informacji w dekrecie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń.
  3. Zapraszamy na wspólne spotkanie synodalne, które odbędzie się w poniedziałek 15 listopada po Mszy Świętej o godz. 18.00. Pytania, które będą omawiane na spotkaniu znajduję się na stronie synod.mkw.pl. Na spotkanie zapraszamy wszystkich członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej, wszystkich należących do rożnych grup parafialnych oraz wszystkich parafian, którzy chcą wziąć udział w obradach synodalnych i wypowiedzieć się na temat wspólnoty Kościoła, trwania we wspólnocie Kościoła, jego misji i sposobów Ewangelizacji.
  4. Zbliża się adwent osoby, które chcą się zaangażować w przygotowanie po roratach śniadań dla dzieci, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.
  5. Nasz parafianin ks. diakon Damian Drozd syn Andrzeja i Danuty, 7 grudnia zamierza przyjąć święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera. Gdyby, ktoś wiedział o przeszkodach uniemożliwiających przejęcie święceń, proszony jest o poinformowanie o tym proboszcza parafii. Jednocześnie polecamy modlitwie wiernych ks. Damiana, by jego posługa w kościele przyniosła błogosławione owoce.
  6. W sobotę 20 listopada, o godz. 10.00 odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, które organizowane jest w ramach XXXVI Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji u ks. Łukasza i Ks. Kamila.
  7. Dzisiaj obchodzimy XIII dzień jedności z Kościołem prześladowanym, poświęcony jest chrześcijanom z Libanu, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swoich domów ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na fundację Pomoc Kościołowi w potrzebie zbiórka na chrześcijan w Libanie. więcej informacji na plakacie i folderach wyłożonych w przedsionku kościoła
  8. Za tydzień zbiorka ogłoszona przez episkopat i Caritas Polska na pomoc uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na parafialne konto bankowe PeKaO S.A. 59 1240 6351 1111 0000 4814 4351. Niech Bóg błogosławi wszystkim w nadchodzącym tygodniu.